Terapeutické metody

ISBT Australie - Bowen terapie, VHT

Helena Kouřilová Bowenova terapie (BT) je systém velmi jemných, přesně definovaných pohybů přes měkké tkáně celého těla. Tato technika je nediagnostická, neinvazivní a velmi šetrná. Během čekacích maximálně dvouminutových pauz tělo zpracovává impulzy, které mu pomáhají aktivovat jeho přirozené regenerační a hojivé mechanizmy.

Účinky:

BT pracuje na několika úrovních: fyzické, chemické a emocionální. Ovlivňuje tedy, jak svalový aparát, vnitřní orgány, tak i psychiku člověka. Spouští také očistné regenerační a samoléčíčí pochody a zvyšuje imunitu. BT je využívána při vertebrogenních obtížích, potížích s pohybovým aparátem, migrénách, menstruačních potížích, funkční ženské sterilitě, potížích s dutinami, astmatu, alergiích, zúžení karpálního tunelu, chronickém únavovém syndromu, potížích s vnitřními orgány a lze ji využít i jako lymfatickou drenáž.

BT je možné aplikovat na všech bez rozdílu věku a fyzické kondice. Nejmladší ošetřené dítě bylo dva dny po porodu.

Vibromuskulární harmonizační technika

Vibromuskulární harmonizační technika (VHT) je také metodou s celostním přístupem, kde je základem "rozvibrování celého těla" = medicínský chaos a jeho následná harmonizace. Tato technika působí jako "ladění hudebních nástrojů". "Postupně vyladí všechny nástroje" a tělo funguje jako úžasný symfonický orchestr. Pracujeme postupně na celém těle a oproti Bowenově terapii (BT) na více svalových partiích. Metoda VHT je invazivnější, bez čekacích pauz. Její využití je obdobné jako u BT, je vhodná také pro sportovce a lidi "ráznějšího" ražení.

Nahoru

Léčebné baňkování - osvědčená metoda léčby

Co je "přikládání baněk"?

Helena Kouřilová Přikládání baněk patří mezi historicky zvané "vylučovací postupy".Již Paracelsus uvádí: "V místech, kde příroda vytváří bolesti, tam chce nahromadit škodlivé látky a vyprázdnit je. Kde to sama nemůže provést, tam udělám otvor do kůže já a škodliviny vypustím". Věřilo se tehdy, že baňky nejen příznivě působí na prokrvení léčebné oblasti, ale že také dokážou z těla odsát škodliviny, které nemoc způsobily.

Kdy se používá léčba baňkami?

  • Choroby pohybového ústrojí (bolesti zad, "ischias").
  • Onemocnění vnitřních orgánů (např. bolesti žlučníku, choroby jater, nemoci ledvin). Sázení baněk ovlivňuje aktivaci reflexních zón, které jsou v úzkém vztahu k vnitřním orgánům a tím na ně působí.
  • Chronické choroby postihující celý organismus (např. vysoký krevní tlak, revmatismus měkkých tkání, chronické bolesti hlavy, migréna).
  • Zánětlivé procesy (např. zánětlivé choroby plic, záněty nervů, chronické záněty mandlí - angíny).

Jak se provádí přikládání baněk?

Helena Kouřilová Vzduch v baňce ohřejeme hořícím lihovým smotkem vaty v baňce. Baňka se pak rychlým pohybem přiloží na přesně vyhmátnuté místo, na gelosu. Přisátá baňka do svého nitra vtáhne kůži i s podkožím, v případě silného podtlaku dojde dokonce k výstupu lymfy z kožních pórů. Baňka se nechá působit 20 až 30 minut. Pacient má přitom ležet uvolněn na břiše, s pažemi podél těla.

Baňkami se dá i masírovat. Záda se před aplikací vydatně namažou olejem a přisátou baňkou se pak "jezdí" ve svislé ose většinou podél páteře a krouží se jí nad citlivými místy. Hlavně nad glosami, které lze takto výrazně prokrvit. Masáží baňkou lze nahřát a překrvit i některé klouby, např. rameno, které někdy velmi dobře reaguje na tuto metodu. Masírovat lze záda i příčně.

Po baňkování, zvláště kombinovaném s jinými postupy, by měl pacient relaxovat. Musí počítat s modřinami na zádech, které jsou viditelné několik dní.

Nahoru

Relaxační masáž

Helena Kouřilová Je úžasným prostředkem, jak unavenému organismu ulevit a pomoci. Bolesti zad, těžké nohy, migrény, to je jen pár nejběžnějších příznaků, které mohou masáže odstranit, nebo lépe, jim úplně předejít.

Masáže prokrví pokožku, svalstvo, i klouby, zlepší jejich výživu a tím ovlivní celkový vzhled, odstraní únavu a zmírní bolesti.

Dalším, neméně důležitým účinkem masáže je nastolení psychické pohody a odstranění stresu, který náš každodenní život provází.

Masáže uvolní Vaši mysl a pomohou obnovit síly jak fyzické, tak duševní.

Nahoru

Revoluční detoxikační metoda Dr. Mary Staggs Detox

Indikace:

  • Bolesti hlavy
  • Stres, únava
  • Zažívací problémy
  • Artritida a revmatické potíže
  • Oběhové problémy
  • Problémy močových cest (cystitida)
  • Hepatitida
  • Chřipka
  • Ženské nemoci, mužské nemoci

Tato revoluční detoxikační metoda představuje moderní, velice účinný a jednoduchý způsob, jak zbavit buňky toxinů a jak uvést naše energetické pole opět do rovnováhy.

Metoda Mary Staggs Detox je založena na elektrolýze. Migrací iontů v ionizovaném elektrolytickém roztoku vzniká ve vaničce velmi slabý elektrický proud. Přitom se vytváří elektromagnetické pole, které stimuluje reflexní zóny na nohou, podobně jako u reflexní terapie. Tyto stimuly jsou tělesnými tekutinami potupně předávány všem orgánům a tělesným systémům. Takto vytvořené bioenergetické proudění v těle má stimulující účinek nejen na mikrocirkulaci, ale zároveň pomáhá odstranit energetické bloky a podporuje činnost měkkých tkání, tělesných orgánů a systémových funkcí.

Pravidelné a průběžné používání přístroje Mary Staggs Detox vaše tělo vyčistí, zregeneruje a vrátí mu jeho dřívější vitalitu.

Nahoru

Reflexní terapie plosky nohy

Helena Kouřilová Reflexní terapie je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny.Její podstata spočívá v tom, že na chodidle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla, a to cestou nervových propojení. Celý lidský organismus lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání či hlazení různě velkých plošek, bodů umístěných na plosce nohy, prstech, nártech a okolí kotníků, ale i na dlaních, hřbetech a prstech rukou. Mačkáním nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla posilovat,pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému i látkové výměny. Její aplikace je vhodná nejen jako prevence, ale i jako léčba. Reflexní terapie je vhodná např. při migrénách, bolestech zad a plotének, bolestech kloubů, ischiasu, skolióze, alergiích a mnoha dalších. Není vhodná pouze v případě, že došlo k transplantaci životně důležitého orgánů.

Nahoru